En större förändring av hemsidan har skett

Ett par av våra medlemmar som inte är Facebook-medlemmar har uppmärksammat oss på att Facebookbilderna på hemsidan inte längre går att klicka på. Dem har inte heller kunnat titta på bilderna på Facebook då en banner med Facebooks medlemsinformation har hovrat över bilderna.

Så kan vi ju inte ha det! Tack vare att vår webbmaster har en längre sjukskrivning, har alla gamla Facebookinlägg på hemsidan städats bort. Alla bilder finns från juni 2016 och fram till nu som klickbara miniatyrer på hemsidan.
När ni får upp den klickade bilden finns det en bild till ovanför den första, i full storlek.

Givetvis finns det fördelar med hur vi hade tidigare, men nu är vår hemsida åter tillgänglig för alla, och du som besökare behöver inte heller skickas över till Facebook.
Ett par facebook-länkar finns kvar. Men dessa består bara av en bild. All text och bilden kan ses på vår hemsida. De används oftast vid gamla evenemangsnotiser. Dessa har det inte bedömts värt att lägga tid på för att ändra.

Lycka till med surfandet på hemsidan!

Lämna en kommentar

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.